Osta Yasmin internetist
On mitmeid meetodeid, kuidas vältida soovimatut rasedust. Kondoomid kaitsevad nii soovimatu raseduse kui ka sugulisel teel levivate haiguste eest. Pühendunud partnerluses võib aga olla mugavam kasutada muid rasestumisvastaseid vahendeid. Kontratseptiivsed pillid on väga populaarsed. Yasmin on rasestumisvastane pill, mis toimib naise kehas erinevalt ja võib seega peaaegu täielikult ära hoida soovimatu raseduse. Siiski on oluline, et Yasmin’i pille võetakse korrektselt ja regulaarselt.
Mis täpsemalt on Yasmin?
Yasmin on rasestumisvastane pill, mis mõjub naise organismi erinevalt toimeainetega drospirenoon ja etünüülöstradiool, mis on suguhormoonid. Yasmin ja suguhormoonid drospirenoon ja etünüülöstradiool takistavad ovulatsiooni ja munarakkude vabanemist. Lisaks muudavad suguhormoonid limaskesta struktuuri. Need erinevad toimimisviisid muudavad soovimatu raseduse peaaegu võimatuks. Siiski võib mõju olla ohutu ainult siis, kui rasestumisvastast pilli Yasmin võetakse korrektselt ja regulaarselt.
Milleks kasutatakse Yasmin’i?
Eelkõige on Yasmin rasestumisvastane pill hormonaalne rasestumisvastane vahend naistele. Suguhormoonide toime takistab korrektselt võetuna soovimatu raseduse tekkimist. Suguhormoonid drospirenoon ja etünüülöstradiool leevendavad aga ka teisi menstruatsiooni ajal esinevaid sümptomeid. Menstruatsioonikrambid, näiteks väga tugev veritsus või kõhu- ja menstruatsioonivalu, on võimalik leevendada.
Yasmin’i kasutamisel muutub menstruatsiooniverejooks korrapäraseks ja tavaliselt palju nõrgemaks, mis võib olla paljude naiste jaoks märkimisväärne leevendus.
Kuidas kasutada Yasmin’i?
Yasmin on pill, mida kasutatakse soovimatu raseduse vältimiseks. Oluline on võtta pille regulaarselt ja kontrollitud viisil.
- Yasmin’i tuleb alati võtta kindlal ajal. Oluline on valida iga päev sama kellaaeg, sest nii saab hormoonide taset hoida optimaalsel tasemel ja toime saab toimuda optimaalselt.
- Samuti on oluline võtta pille iga päev. Kui te unustate selle ükskord võtta, võib mõju oluliselt väheneda. Sellisel juhul tuleks rasestumisvastaseks vahendiks kasutada muid kaitsemeetmeid. Pakendi infolehel on ka üksikasjalikumad juhised, mida peaksite alati enne pillide võtmist hoolikalt läbi lugema.
- Yasmin on nummerdatud blistris, mis lihtsustab võtmist ja annab hea ülevaate, kas annus on ununenud. Pille võetakse 21 päeva kuus. Sellele järgneb 7-päevane paus, mille jooksul algab menstruatsioon. Pärast 7 päeva hakkate uuesti Yasmin’i võtma, olenemata sellest, kas teie menstruatsioon on juba peatunud või mitte.
Tähtis: Kui te oksendate või kannatate vesise kõhulahtisuse all, võib see mõjutada ka Yasmin’i toimet, millisel juhul peaksite täpselt järgima pakendi infolehel toodud juhiseid, et tõhusalt vältida soovimatut rasedust.
Yasmin’i annustamine
Üldiselt võetakse Yasmin’i rasestumisvastaseid pille üks kord päevas 3 nädala jooksul, 21 päeva. Pärast seda on 7-päevane võtmise paus. Pärast pausi alustate uuesti pillide võtmist 3 nädalaks.
Yasmin’i kõrvaltoimed
Nagu enamik ravimeid, võib ka Yasmin’i võtmisel esineda kõrvaltoimeid. Oluline on arutada Yasmin’i kasutamist oma arstiga, kuna võib esineda suurenenud tromboosirisk. Pakendi infolehes on üksikasjalikult kirjeldatud ka kõik võimalikud kõrvaltoimed. Samuti on oluline teada, et enamik kõrvaltoimeid kaob, kui teie keha harjub hormoonidega. Kui see ei ole nii või kui kõrvaltoimed on tõsised, peaksite Yasmin’i võtmist uuesti oma arstiga rääkima.
Yasmin’i võimalikud kõrvaltoimed võivad olla järgmised:
- Peavalu
- Rinnad võivad olla pingul või valulikud
- Meeleolu kõikumised
- Võib tekkida verejooks
- Võib tekkida seedetrakti sümptomid, nagu iiveldus, kõhulahtisus või kõhuvalu.
Millal ei tohi Yasmin’i kasutada?
Iga naine ei saa kasutada Yasmin’i rasestumisvastaseid pille. Oluline on arutada pillide kasutamist oma arstiga, eriti kui teil on muid tervisehäireid. Võimalikud on ka interaktsioonid teiste ravimitega, mistõttu peaksite neid alati oma arstiga arutama. On olukordi ja asjaolusid, mille puhul ei tohiks Yasmin’i võtta:
- Ülitundlikkus Yasmin’i mis tahes koostisosade suhtes.
- Suurenenud risk haiguste, näiteks tromboosi esinemise tõttu.
- Kui esineb vere hüübimishäire.
- Kui teil on migreen koos auraga.
- Kui teil on olnud südameatakk, insult või maksahaigus.
- Kui esineb verejooks, mida ei saa seletada.