Osta Nuvaring internetist
Nuvaring on väga spetsiaalne rasestumisvastane vahend. Tegemist ei ole pilliga, mida tuleb regulaarselt võtta, vaid rõngaga, mis sisestatakse tuppe väljastpoolt. Nuvaring on üks ohutumaid rasestumisvastaseid vahendeid naistele, kui seda kasutatakse õigesti. Seetõttu valivad üha enam naisi selle rõnga.
Mis täpsemalt on Nuvaring?
Nuvaring on väga populaarne rasestumisvastane vahend, mida eelistavad naised kogu maailmas. Nuvaring on elastne rõngas, mis sisestatakse otse tuppe. Sealt vabastab ring alati väikese koguse toimeainet etonogestreeli ja teist toimeainet ethinylestradiooli kehasse. Need kaks toimeainet on östrogeen ja progestageen. Nende kahe hormooni manustamisega välditakse soovimatut rasedust. Nuvaringi saab osta ainult retsepti alusel.
Milleks Nuvaringi kasutatakse?
Nuvaring saab oma optimaalset toimet saavutada ainult siis, kui seda kasutatakse õigesti. Etonogestreel takistab munaraku vabastamist munasarjast. Ka progestageenil on märkimisväärne mõju limaskesta muutumisele. Progestageen kõvendab limaskesta, mis samuti takistab sperma tungimist emaka limaskesta. Nuvaringi sisestatakse ainult kord kuus. Kuna seda on nii lihtne kasutada, valivad üha enam patsiente populaarse Nuvaring rõnga. Naistele, kes ei talu rasestumisvastaseid pille, sobib rasestumisvastaseks vahendiks ka rasestumisvastane rõngas.
Kuidas kasutada Nuvaringi?
Nuvaringi on väga lihtne kasutada. Pakendis on ka infoleht. See sisaldab ka üksikasjalikku teavet Nuvaringi kasutamise kohta. Nuvaring sisestatakse tuppe ja see tuleb eemaldada kolme nädala pärast. Sellele järgneb umbes seitsmepäevane paus. Pärast pausi saab sisestada uue Nuvaringi. Rõngast ei tohi eemaldada seksuaalvahekorra ajal ega tampooni kandmise ajal. Kui patsienti mõjutavad kohaldamise ajal teatud kaebused, siis on soovitatav konsulteerida pädeva arstiga. Menstruatsioon peaks toimuma seitsmepäevase pausi ajal.
Nuvaringi annustamine
Kuna Nuvaring ei ole ravim, vaid lihtne vahend, mida saab kasutada, siis ei ole selle jaoks konkreetset annustamisjuhendit, vaid ainult manustamisjuhend:
Nuvaringi võivad kasutada ainult naised.
Täiskasvanud naistel tuleb Nuvaring eemaldada ja vahetada iga nelja nädala tagant. Pärast kolme nädalat peab olema seitsmepäevane nn ravipaus.
Alla 18-aastased tüdrukud võivad Nuvaringi kasutada ainult pärast arstiga konsulteerimist.
Kui ravi ajal tekib valu või võimalikud kõrvaltoimed, tuleb viivitamatult pöörduda arsti poole.
Milliseid kõrvaltoimeid võib Nuvaring põhjustada?
Harvadel juhtudel võib Nuvaringi kasutamine põhjustada nn kõrvaltoimeid. Oleme loetlenud mõned kõrvaltoimed:
- Verejooks menstruatsioonide vahel
- Püsivad seedetrakti probleemid, nagu iiveldus, oksendamine ja kõhulahtisus.
- Kõhuvalu ja valu alakõhus
- Rindade valu ja rindade kõvenemine
- Peavalu ja isegi migreen
Enamik eespool loetletud kõrvaltoimetest kaob mõne päeva pärast. Kui aga sümptomid püsivad pikema aja jooksul või isegi süvenevad, siis on soovitatav pöörduda arsti poole. Lisateavet kõrvaltoimete kohta leiate pakendi infolehelt.
Millal ei tohi Nuvaringi mingil juhul kasutada?
Nuvaringi kasutamine ei sobi igale patsiendile. Seetõttu on väga oluline, et eelnevalt arutaksite sellle kasutamist arstiga. Arst saab patsiendile varakult juhtida tähelepanu võimalikele kõrvaltoimetele. Seda rasestumisvastast vahendit ei tohi kasutada, kui patsient:
- On allergiline tootes sisalduvate toimeainete või koostisosade suhtes.
- On kannatanud kas tromboosi või emboolia all. Sellisel juhul on kasutajal liiga suur risk haigestuda.
- Kannatab vere hüübimishäire või püsiva migreeni all, siis on ta samuti Nuvaringi kasutamisest välistatud.
- Kannatab ka mis tahes vähktõve korral.
- Rasedad kui ka rinnaga toitvad naised peaksid hoiduma selle rasestumisvastase vahendi kasutamisest.
Kui kasutaja ei ole kindel, siis on soovitatav eelnevalt pöörduda arsti poole. Ta saab anda teile üksikasjalikku teavet ja juhtida tähelepanu võimalikele riskidele.